Bodrum’da Tempolu Bir Cumartesi Gecesi

Bodrum yeniden eski enerjisine geri dönmüş. Cumartesi gecesi çoğu mekanda canlı müzik performansı vardı. Günay Yalıkavak’ ta Ajda Pekkan, Must’ta Murat Dalkılıç, Malva’da Bengü Beker, Blue Topaz’da Defne Samyeli. Bütün performanslar gece 24’e kadar tabii, bu yüzden herkes en geç 22.00’da başlıyor konsere. O gece Blue Topaz’daki Defne Samyeli ‘ye yetiştim. En son iki yıl önce Mandarin’deki Kai Beach’te seyretmiştim Samyeli’yi. Enerjisi hiç eksilmemiş. Hatta o gece şarkı söyledikçe daha da açıldı, sürekli dans etti. Kısıtlı zamana sığdırılmış bir program yaptığından tempoyu hic düşürmedi, tamamen hızlı şarkılara odaklandı. Epeydir böyle yüksek enerjili bir gece görmemiştim.

Bir ara biri yanima gelip “Merhaba nasılsın” dedi. Kısa süreli gece hayatı hafızasızlığı yaşadım tabii. Meğer Efe Önbilgin’miş. Yıllardır görmeyeli hayli değişmiş: Saçlarını uzatmış, bohem bir havaya bürünmüş. Dahası, boynunda bir fotoğraf makinesi vardı. Fotoğrafçı olmuş. Sadece siyah beyaz fotograflar çekiyormuş…

Blue Topaz’daki canlı müzik performansı bitince Monkey’ ye geçildi. Defne Samyeli bu kez sportif kiyafetlerini giyip gelmişti. Somer Sivrioğlu ve Cüneyt Özdemir’de oradaydı.